Atrakcje

Plaża Sarbinowo

Plaża Sarbinowo to nie tylko miejsce do kąpieli słonecznych, ale także malowniczy zakątek Bałtyku, który oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, gwarantując niezapomniane wakacje nad morzem. Turyści co roku chętnie korzystają z pięknej, piaszczystej sarbinowskiej plaży - to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości.

Promenada Sarbinowo

Promenada Nadmorska w Sarbinowie  to ciąg spacerowy o długości 1,2 km długości,  oświetlona na całej trasie. W przeszłości promenada pełniła funkcję muru oddzielającego ląd od niszczycielskiej siły fal morskich. Z biegiem lat wybudowano na niej  deptak, którym można spacerować, podziwiając piękne widoki. Idąc bulwarem spacerujący mogą podziwiać piaszczyste plaże i morze, a także korzystać z oferty licznych ogródków gastronomicznych, lodziarni, kawiarni oraz różnego rodzaju sklepów. Można także odpocząć na ławkach stojących na deptaku lub udać się na plażę jednym z wygodnych zejść. Wypoczywający tutaj turyści doceniają plażę w Sarbinowie przede wszystkim za jej szerokość oraz piękne wschody i zachody słońca. 

Neogotycki Kościół

Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, usytuowany w malowniczym zakątku województwa zachodniopomorskiego, stanowi arcydzieło architektury sakralnej. Jego korzenie sięgają XIII wieku, gdy został wzniesiony pod patronatem zakonu templariuszy, by później, w XIV wieku, przekształcić się w majątek joannitów. Losy tego miejsca przemieniały się, aż w XVII wieku stał się świątynią protestancką, aby potem w 1758 roku, w wyniku tragicznej bitwy pod Sarbinowem, ulec częściowemu zniszczeniu.

Otaczający świątynię fragment ogrodzenia, choć częściowo zachowany, wciąż emanuje duchem minionych czasów. Dawniej otaczał także przykościelny cmentarz, zanurzając to miejsce w atmosferze spokoju i zadumy. Dzisiaj, jako siedziba parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kościół rozszerza swoje ramy na okoliczne miejscowości, jednocząc wspólnotę w modlitwie i tradycji.

SZLAK ROWEROWY R10

Przez Sarbinowo przebiega TRASA ROWEROWA Velo Baltica R10 biegnąca wzdłuż wybrzeża. znaczna część trasy prowadzi lasem i jest zacieniona 
Zaledwie 3 km od Sarbinowa znajduje się  Latarnia Morska w Gąskach to doskonałe miejsce na zorganizowanie rodzinnej wycieczki.  Równie blisko jest do Przystani Rybackiej w Chłopach - 2 km. Takie trasy można pokonać z łatwością, idąc piaszczystą plażą lub korzystając  z tras rowerowych.
Sarbinowo,  położone  jest  w odległości 7 km od Mielna, 17 km na północny zachód od Koszalina oraz około 30 km od Kołobrzegu.

Więcej o atrakcjach w Sarbinowie i okolicy przeczytasz na www.sarbinowo.com.pl